Матеріали для виробництва взуття діляться на дві групи: основні і допоміжні.

Основні матеріали для виробництва взуття використовують при виготовленні зовнішніх, внутрішніх і проміжних деталей верху і низу взуття. До матеріалів для виробництва верху взуття відносять шкіри натуральні, штучні й синтетичні, текстильні матеріали (тканини, неткані матеріали, повсть, фетр), натуральне і штучне хутро. Матеріалами для виробництва низу взуття є натуральна жорстка шкіра, каучук, гума, пластмаси, картони і деревина.

Допоміжні матеріали для виробництва взуття призначені для скріплення деталей, оздоблення і прикраси взуття. Скріпними матеріалами для виробництва взуття служать нитки, цвяхи, гвинти, шпильки, клеї. Оздоблювальними матеріалами для виробництва взуття є фарби, апретура і полірувальні матеріали, текстильно-галантерейні вироби (тасьма, стрічки, шнури), взуттєва фурнітура (гачки, пряжки, кнопки, застібки).

Серед всіх матеріалів для виробництва взуття особливе місце займає натуральна шкіра, отримана з різної шкіряної сировини. Властивості готової шкіри залежать від структури і властивостей дерми, яку виділяють в результаті проведення технологічних процесів шкіряного виробництва.

За призначенням натуральні взуттєві шкіри поділяють на шкіри для верху і низу.

Шкіри для верху включають три основні групи: хромового дублення, юхтові, підкладкові. Це порівняно тонкі і м'які матеріали для виробництва взуття, з яких виготовляють деталі, що захищають тильну поверхню стопи і гомілку.

Шкіри для низу відрізняються підвищеною товщиною і жорсткістю. За призначенням бувають підошовними (3,6 мм і більше) і стелечними (3,5 мм і менше). Залежно від ступеня жорсткості розрізняють шкіри ниткових і клейових методів кріплення підошов і шкіри гвинтово-цвяхових методів кріплення.

Штучні та синтетичні матеріали для виробництва взуття.

Розвиток хімічної науки і технології дозволив створити широкий асортимент штучних і синтетичних матеріалів для виробництва взуття, які замінили натуральну шкіру. Приблизно у 90 - 95% всієї продукції підошви та каблуки виготовляють з гум, поліуретанів та інших полімерних матеріалів для виробництва взуття, більше 75% продукції випускають із застосуванням жорстких штучних матеріалів для проміжних і внутрішніх деталей і певну частину - з верхом з м'яких штучних і синтетичних шкір.

Застосування для зазначених цілей полімерних матеріалів для виробництва взуття не просто замінює натуральну шкіру, а в ряді випадків призводить до підвищення якості готової продукції. Так, підошви з натуральної шкіри мають високу намокаємість і недостатню зносостійкість. Підошви з полімерів, які використовуются замість них, позбавлені цих недоліків, крім того, можуть бути в кілька разів легші і дешевші.

Впровадження штучних матеріалів для виробництва взуття дозволяє розробити нові, більш досконалі методи виготовлення виробів. Замість традиційних методів кріплення підошви (цвяхового, прошивного), широко використовуються хімічні методи (клейовий, литтєвий).

Поряд з низькою собівартістю штучні матеріали для виробництва взуття більш технологічні, ніж натуральні, оскільки мають рівномірну товщину і однорідні властивості по всій площі, що дозволяє розкроювати їх багатошаровим настилом. Штучні матеріали для виробництва низу взуття стійкі до стирання, водостійкі, а підвищена пластичність полімерних покриттів штучних матеріалів для виробництва верху взуття дозволяє зварювати, тиснити, формувати деталі з високою якістю виконуваних робіт. Крім того, істотними перевагами штучних матеріалів для виробництва взуття є:

  • можливість варіювання властивостей в широких межах;
  • можливість випуску штучних матеріалів у вигляді вузлів і деталей (каблуків, підошов і т.д.);
  • можливість надання їм специфічних властивостей, якими не володіє натуральна шкіра;
  • висока ефективність виробництва.

Разом з тим деякі види штучних матеріалів для виробництва взуття відрізняються зниженою стійкістю до багаторазового вигину, більш низькими, в порівнянні з натуральними матеріалами для виробництва взуття, показниками гігієнічних властивостей, недостатнім формуванням і формостійкістю.

За призначенням розрізняють штучні і синтетичні матеріали для виробництва верху і низу взуття. До штучних і синтетичних матеріалів для виробництва верху взуття відносять матеріали для зовнішніх, внутрішніх та проміжних деталей - штучні й синтетичні м'які шкіри для верху і для підкладки, штучні матеріали для жорстких задників і підносків взуття. До штучних і синтетичних матеріалів для виробництва низу взуття відносять гуми, пластмаси, термоеластопласт (ТЕП), а також взуттєві картони.

Якщо вас цікавлять матеріали для виробництва взуття, звертайтеся в компанію «Спецімпекс», і ви обов'язково знайдете те, що шукали, адже ми пропонуємо величезний асортимент продукції в доступному ціновому сегменті.