Матеріали для виготовлення взуття: тканина кирза

Тканина кирза являє собою грубий та багатошаровий матеріал, що отриманий в результаті просочення бавовняної основи спеціальними складами на основі каучука. Його ще називають замінником натуральної шкіри. Легендарним виробом з цієї тканини є кирзові чоботи. З такої тканини виготовляють не лише взуття, а також робочі рукавиці, сумки, спецодяг, захисні фартухи та ін.

Кирзу виготовляють у декілька стадій: термообробка, каландрування, тиснення. Особливі властивості цієї тканини залежать від характеристик пряжі, кількості швів та шарів матеріалу (переважно їх буває 2 або 3). 

Тканина кирза в залежності від просочення буває трьох видів:

1. Кирза А (акрініт) - це вид кирзи, що отриманий в результаті просочення бавовняної основи латексом з різними добавками та додатково оброблений поліметилметакрилатами.
2. Кирза Б - це матеріал, що отриманий в результаті просочення бензоводною дисперсією каучуку з додатковими компонентами.
3. Шорно-сідельна кирза - це тканина, що зроблена в результаті просочення латексом з посиленою лицьовою частиною. 

Основними перевагами кирзової тканини є: легка вага, міцність до проколів, розривів, стирання, хороша гнучкість, проникність повітря, водонепроникність, здатність витримувати температуру до -40 ° С, здатність внутрішньої поверхні поглинати вологу, невисока вартість.

За своїми властивостями тканина кирза цілком конкурентноспроможна та навіть є нарівні з натуральною шкірою. На сьогоднішній день з кирзи роблять багато виробів, таких як взуття для робітників, фермерів, будівельників, приводні ремені, сумки, боксерські груші та мішки, робочі рукавиці, спецодяг, мішки для сипучих товарів та багато іншої продукції. 

Звичайно, кирза поступається натуральній шкірі за багатьма експлуатаційними показниками. Термін її використання становить рік, хоча, як показує практика, цей матеріал є міцним та його можна використовувати протягом досить довгого періоду. Цінова доступність, водонепроникність та хороші властивості цього матеріалу роблять його незамінним та компенсують цей недолік.

Щодо догляду за кирзою - один-два рази на тиждень вироби з цього матеріалу варто полірувати спеціальними кремами на органічних розчинниках. В разі попадання води виріб треба просушити, а потім обробити кремом. Шви рекомендується промащувати тваринним жиром.

Компанія Спецімпекс пропонує матеріали для виготовлення взуття у широкому асортименті. У нас ви можете знайти все для виробництва взуття: тканина кордура, діагональ, кирза, клей прутковий та багато іншого за доступними цінами. 

Виробництво взуття стане простішим з використанням якісних матеріалів!